آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که قیمت یا ارزش بیت کوین نسبت به قوانین و مقررات واکنش نشان می‌دهد.

نویسنده : Mohsen.Honarvar

28

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

01اردیبهشت1399|15:08

محققان بانک تسویه حساب‌های بین المللی (Bank for International Settlements) فکر می‌کنند که قیمت‌های ارزهای دیجیتال نسیبت به قوانین واکنش نشان می‌دهد. این واکنش نسبت به قوانین و مقررات مثبت (و روشن‌تر)، مثبت و در زمانی که دولت ممنوعیت‌هایی را صادر می‌کند، منفی است.

محققان بانک تسویه حساب‌های بین المللی فکر می‌کنند که بازارهای ارز دیجیتال، نسبت به اخبار آیین‌نامه‌های واضح (و مثبت‌تر)، واکنش مثبت نشان می‌دهد.

یافته‌ها چیست؟ کریپتو آنقدر هم وحشی نیست !

در مقاله‌ای که در تاریخ 18 آوریل توسط موسسه جهانی سازی بانک فدرال رزرو دالاس (Dallas Federal Reserve Bank’s Globalization Institute) منتشر شده است، قیمت‌های ارزهای دیجیتال، یبش از آنچه همه فکر می‌کنند نسبت به قوانین و مقررات واکنش نشان می‌دهند. در حالی که گزارش‌های خبری مبی بر ممنوعیت‌های دولت در زمینه ارزهای رمزپایه، باعث افت قیمت می‌شود، زمانی که این قانون روشن باشد، بازارها رشد و جهش پیدا می کنند.

در این مقاله دسته‌بندی‌های مختلف زیر و تاثیرات آن‌ها بر روی ارزش بیت کوین آورده شده است.

Source: Auer and Claessens

منبع: Auer and Claessens

یک

در بالا دو شکل را مشاهده می‌کنید. در شکل سمت چپ چهار نمودار وجود دارد. هر یک از این نمودارها مربوط به تغییرات غیر طبیعی قیمت بیت کوین، در یک روز خاص است. در شکل سمت راست نیز چهار نمودار است. هر کدام از این نمودارها مربوط به تغییرات غیر طبیعی بیت کوین در یک بازه 10 روزه. بر روی محور افقی دسته‌بندی قوانین و مقررات وضع شده قرار دارد. محور عمودی نیز نشان‌دهنده بازده و یا تغییرات ارزش بیت کوین است. برای نشان دادن این تغییرات از نمودارهای جعبه‌ای استفاده شده. در نمودارهای جعبه‌ای، 5 مقدار نشان داده می‌شود. کمترین قیمت بیت کوین در آن بازه، چارک اول، میانه، چارک سوم و بیشترین مقدار قیمت بیت کوین.

دو

همانطور که در هر دو شکل مشاهده می‌شود، واکنش قمیت بیت کوین نسبت به قوانین منفی، منفی بوده و کاهش پیدا کرده است (زیر صفر قرار دارد). این قوانین به ترتیب به این شرح هستند. اعلام ممنوعیت شدید، نپذیرفته شدن به عنوان ارز دیجیتال، قوانین مربوط به امنیت. اما در مقابل، واکنش قیمت بیت کوین به قوانینی که به طور ویژه و واضح در یک چهارچوب خاص برای ارزهای دیجیتال مشخص شده مثبت بوده است. قوانینی که حتی اگر مثبت هم نبوده باشند، اما شدت آن‌ها مانند سه نوع قوانین قبلی زیاد نبوده، یا مانند آن‌ها به طور کلی ارزهای دیجیتال را ممنوع نخوانده.

چرا اصلا باید ارزهای دیجیتال به مقررات ربطی داشته باشند؟!

اما ارزهای رمزپایه در بستر بلاکچینی کار می‌کنند که بدون مرز است و تحت کنترل یا تاثیر هیچ نهاد مرکزی یا کشوری نمی‌تواند قرار گیرد. بنابراین چرا باید ارزهای دیجیتال از این قوانین تاثیر بپذیرند؟ نویسندگان مقاله در تجزیه و تحلیل این موضوع، به پول فیات (در ایران ریال یا تومان) و شرایط تبدیل آن به ارزهای دیجیتال اشاره می‌کنند. آن‌ها می‌گویند:

چرا رویدادهای خبری در مورد مقررات ملی باید چنین تاثیر بسزایی را بر روی ارزهای رمزپایه داشته باشد؟ ارزهایی که هیچ مرکز قانونی رسمی ندارند و در سطح بین المللی معامله می‌شوند! بخشی از تفسیر ما از این موضوع آن است که ارزهای دیجیتال، وابسته به موسسات دیگر هستند. موسساتی که در آن بتوان پول نقد و فیات را به ارزهای دیجیتال تبدیل کرد و برعکس، ارز دیجیتال را به پول فیات.

بانک تسویه حساب‌های بین المللی (BIS) و ارز دیجیتال

نویسندگان مقاله، رافائل آئور (Raphael Auer) و استیژن کلسینز (Stijn Claessens) هستند. هر دوی این محقق در بخش پولی و اقتصادی BIS فعالیت دارند. اوئر اقتصاددان اصلی واحد نوآوری و اقتصاد دیجیتالی است. در حالی که کلسینز رئیس بخش سیاست ثبات مالی است.

پیش از این در ماه آوریل، BIS از کشورها خواسته بود تا در پاسخ به مسائل و مشکلاتی که بخاطر بیماری همه‌گیر COVID-19 به وجود آمده، بر روی ایجاد و عرضه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی کار کنند. در ماه فوریه، BIS با ایجاد تغییراتی در برخی مراکزش، فاز جدیدی از تحقیقات مالی تکنولوژی (Fintech) را شروع کرد.

به گزارش رابکس و به نقل از کوین‌تلگراف، تلاش شد تا با نویسندگان این مقاله دیداری صورت گیرد. اما هیچ پاسخ رسانه‌ای دریفات نشد.

منبع: کوین تلگراف

به این مقاله امتیاز دهید :

برچسب های مرتبط :
اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

350Cipher Mining میلیون دلار به سکوهای استخراج نسل بعدی بیت کوین از Bitfury اضافه می‌کند

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار رسید!

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم