آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

ویروس کرونا و سه دلیلی که باعث شد قیمت بیت کوین به زیر 9400 دلار بیاید.

نویسنده : Mohsen.Honarvar

25

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

07اسفند1398|00:15

قیمت بیت کوین (BTC) در تاریخ 25 فوریه (چهارشنبه 6 اسفند)  3.07٪ دیگر کاهش یافت و دومین روز ضرر را تجربه کرد. این اتفاق همزمان با اصلاح شدید بازارهای سهام جهانی از ترس انتشار ویروس کرونا یا Coronavirus به کشورهای دیگر رخ داده است.

توییزر تاپس (Tweezer tops) نشان می‌دهد که سطوح حمایت به سطوح مقاومت تبدیل شده‌اند.

قیمت بیت کوین تا اندازه 9281 دلار هم پایین آمد. این در حالی است که تحلیلگران قیمت های 9400 دلار تا 9450 دلار را به عنوان حمایت‌های اساسی می‌دانستند. با این حال بیت کوین این حمایت را شکسته و در ۳ هفته اخیر به پایین‌ترین قیمت خود رسیده است. کاهش قیمت امروز بیتکوین توسط یکی از کندلهای روزانه توییزر تاپس نیز پیشبینی شده بود.

در زمان نوشتن این مطلب حمایت بیت کوین در حرکت ۵۰ روزه آن به مقدار 9319 دلار تا 9430 دلار رسیده است.

اگر قیمت نتواند این سطح را نگه دارد، آنگاه قیمتی پایینتر از قیمت 4 فوریه و زیر 9089 ممکن خواهد شد. زیر قیمت 9،089 دلار، سطح حمایت بعدی را می‌توان در میانگین حرکت 200 روزه یافت که همچنین با گره VPVR با حجم بالا 8،800 دلار مطابقت دارد.

چنین حرکتی تقریبا 16 درصد از سود 21 درصدی که بیت کوین با حرکت از قیمت 8327 دلار به یک سطح محلی با مقدار 10.500 دلار در 13 فوریه به دست آورده بود را از بین میٰ‌برد.

حمایت کلیدی 9400 دلار شکسته شد، اما معامله‌گران در  9350 دلار یک پرش رو پیش‌بینی می‌کنند.

در بازه زمانی کوتاهتر، معامله‌گران متذکر می‌شوند که شاخص مقاومت نسبی (RSI) تقریبا تا محدوده‌ی oversold کاهش یافته و به نظر می‌رسد در 35.5 با یک حرکت معکوس به سمت بالا افزایش یابد. این نشان می‌دهد که 9،335 دلار می‌تواند نقطه بازگشت باشد.

قیمت بیت کوین دو بار دیگر در گذشته این منطقه را تجربه کرده بود. در 2 فوریه (یکشنبه 13 بهمن) و 19 فوریه (چهار شنبه 30 بهمن) با قیمت 9،335 دلار. در زیر قیمت 8،800 دلار، وضعیت کمی پیچیده‌تر می‌شو . اما می‌توان گفت که حمایت‌ها 8200 و 8000 دلار خواهند بود.

تاثیر ترس ویروس کرونا (coronavirus) و خرید بیش از حد بر روی بیت کوین

۱. با وجود عقب نشینی و کاهش 7.25 درصدی دو روز گذشته، هنوز مشخص نشده که آیا این حرکت نزولی تکنیکال (technical) است یا ناشی از اصلاح بازارهای سنتی که تحت تاثیر کرونا و ترس از انتشار بیشتر آن قرار دارند. در واقع درباره رابطه میان ویروس کرونا و بیت کوین نمی‌توان به قطع اظهار نظر کرد.

۲. این در حالی است که مدتی چند تحلیلگر در توییتر مدام دم از یک حرکت صلاحی و بازگشتی شدید (sharp bearish reversal) می‌زدند. آن‌ها می‌گفتند که یکی از همین روزها این اتفاق خواهد افتاد و با یک نزول روند صعودی فعلی شکسته خواهد شد.

۳. تحلیلگران دیگری مانند میشل وان دی پوپ ( Micheal Van De Popp)، از اعضای Cointelegraph، معتقدند که بیت کوین و altcoinها در چند هفته اخیر بخاطر افزایش قیمت از 6400 دلار به 10500 دلار بیش از حد خریداری (oversold) شده‌اند. در نتیجه این حرکت اصلاحی بخاطر همین بیش از حد خریده شدن است.

افراد در فاصله کمتر از 76 روز تا هاوینگ می‌خواهند که با قیمت‌های پایینتری بیت کوین را بخرند. 

ون دو پوپ مدت‌هاست معتقد است که ارزهای دیجیتال برای تعیین دوباره حمایت‌های زیرین خود نیاز دارند تا حدود 10 درصد عقبنشینی کنند و اصلاح شوند. زیرا معامله گران سود خود را رزرو می‌كنند و سپس برای مرحله بعد آماده می‌شوند. بنابراین، نظر وی این  است که روند صعودی فعلی علی رغم شرایط کوتاه مدت نزولی فعلی، دست نخورده باقی خواهد ماند.

در گفتگو اخیر با کوین کلی (Kevin Kelly)، این تحلیلگر توضیح داد:

این بازار هنوز بسیار سوداگر است. اما در عین حال در حال بالغ شدن هم است. این بلوغ را می‌توان در افزایش پیچیدگی‌های معامله‌گران و سرمایه‌گذاران مشاهده کرد.

تاریخ سر رسید ارزهای دیجیتال(Year to maturity)

کلی به نمودار فوق اشاره می‌کند که توزیع گسترده سود بین دارایی‌های ارزهای دیجیتال از ابتدای سال 2020 را نشان می دهد و توضیح می‌دهد:

در حال حاضر رقابت ارزهای دیجیتال با آنچه سال گذشته وجود داشت کاملا متفاوت است. سال قبل BTC رهبر بلامنازع تمامی ارزها بود. اما امسال با تغییر اوضاع شرای برای سایر ارزهای بزرگ و متوسط فراهم شده و بسیاری از آنها BTC را به طور چشمگیری تحت فشار قرار دادند.

اسکات ملکر (Scott Melker)، یکی دیگر از اعضای Cointelegraph و از معامله‌گران ارزهای دیجیتال به سرمایه گذاران یادآوری می‌کند:

دارایی‌هایی که بیش از گذشته خریداری شده‌اند و بیشترین سود اخیر را داشته‌اند، دارایی هایی هستند که پیش از پیدا کردن حمایت‌های معنادار بسیار بعیدند سقوط کنند.

با نگاهی بازتر و از بالاتر به بازار، می‌توانیم ببینیم که قیمت بین 9،350 تا 9،800 دلار ثابت شده است و اکنون هر سطح حمایت قبلی به عنوان سطح مقاومت عمل می‌کند. در زمان نوشتن، عدم وجود حجم خرید نشان می‌دهد که معامله‌گران افت قیمت فعلی را به عنوان یک فرصت “برای خرید” مشاهده نمی‌کنند.

منبع: cointelegraph.com

به این مقاله امتیاز دهید :

برچسب های مرتبط :
اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

350Cipher Mining میلیون دلار به سکوهای استخراج نسل بعدی بیت کوین از Bitfury اضافه می‌کند

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار رسید!

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم