آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

تحلیلگران: پس از هفته‌ها تقلا، قیمت بیت کوین در آستانه «یک حرکت انفجاری»

نویسنده : Mohsen

31

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

27خرداد1399|39:10

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۷ خرداد | معامله گران می‌گویند که بیت کوین در آینده نزدیک آماده یک حرکت شارپی و شدید است. چرا که قیمت به یک نقطه محوری رسیده است.

قیمت بیت کوین (BTC) در طی شش هفته گذشته نوسانات کمی داشته و بیشتر اوقات در بازه 9،300 تا 9،900 دلار معلق بوده است. این باعث شده تا معامله گران از یک جا به جایی شدید در آینده‌ای نزدیک هشدار دهند.

در طول 12 ماه گذشته، بیت کوین شاهد دو بازه با تغییرات شدید بوده است. یکی در ماه ژوئن سال 2019 و دیگری در دسامبر 2019. در هر دو مورد، قیمت بیت کوین در ماه‌های بعدی شاهد افزایش 40 درصدی بوده است.

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۷ خرداد

حرکت بزرگ کجا اتفاق خواهد افتاد؟

معامله گران معمولا دو سناریو کوتاه مدت مثبت و مفی را برای بیت کوین در کوین‌مارکت‌کپ پیش بینی می کنند. یکی از دست رفتن حمایت 9200 دلاری است که پس از آن سقوط به 7000 دلار محتمل خواهد شد، و دیگری حمایت قدرت در بالای 9،200 دلار و سپسس حرکت دوباره به سمت 10.500 دلار است که می تواند شروع یک حرکت صعودی و مثبت جدید باشد.

هر کدام از این حالت‌ها که اتفاق بیافتد، چه سناریو مثبت و چه سناریو منفی، تحلیلگران از یک حرکت شارپی و جدید خبر می‌دهند.

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۷ خرداد

الگوی سه سقف

به همین ترتیب، پنتارودی (Pentarhudi)، یکی از معامله گران بیت کوین که روند صعودی نزولی بیت کوین را تا اوایل ماه فوریه پیش بینی کرده بود، می‌گوید: بیت کوین در حال آماده شدن برای یک انفجار در قیمت است.

پنتارودی توضیح می‌دهد که ساختار فنی بیت کوین که در تصویر مشاهده می‌کنید، احتمالا یک الگوی سه سقف (triple top) است.

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۷ خرداد | الگوی سه سقف در نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین و الگوی سه سقفی که در آن مشاهده می‌شود | منبع: Tradingview

قیمت بیت کوین در اکتبر 2019، فوریه و ژوئن از 10500 دلار بازپس زده شد و نتواسنت آن را رد کند. در نمودار روزانه بیت کوین، یک الگوی سه سقفی ایجاد شده است، که به طور معمول یک الگوی خرسی است.

اگر قیمت بیت کوین در هفته های آتی به کاهش ادامه دهد، مهر تاییدی بر الگوی سه سقفی خواهد بود. اگر این موضوع اتفاق بیافتد، احتمال سقوط تا حتی 6000 دلار نیز وجود دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۷ خرداد

الگوی سه سقفی چیست؟

دو الگوی سه سقف (Triple Top) و سه کف (Triple Bottom) مشابه یکدیگر هستند. در این الگوها، به ترتیب سه قله، و سه کف ایجاد می‌شود و پس از آن اتفاق بزرگ رخ می‌دهد. در واقع این الگوها در انتهای روند و پس از ایجاد قله‌ها و کف‌ها ایجاد می شوند. نتیجه الگوی سه سقف، یک نزول و نتیجه یک الگوی سه کف، صعود قیمت خواهد بود.

Triple Top Chart Pattern Trading Strategy
مثالی از یک الگوی سه سقف

همانطوری که در شکل بالا می‌بینید، یک الگوی سه سقف ایجاد شده است. در واقع قیمت تلاش کرده است تا در سه مرتبه صعود کند، اما هر بار نتوانسته از یک رنج قیمتی عبور کند. و در آخر نیز با یک نزول مواجه شده است. اتفاقی که دقیقا در نمودار روزانه بیت کوین در حال مشاهده آن هستیم.

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۷ خرداد

متغیرهایی که ممکن است در کوتاه مدت بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارند

دو متغیر اصلی وجود دارد که ممکن است روند قیمت بیت کوین را در ماه ژوئن تغییر دهند. یکی احتمالا افزایش فروش بیت کوین‌ها با اصلاح سختی شبکه توسط استخراج کنندگان است و دیگری، ستایش تعجب آور JPMorgan Chase، یکی از بزرگترین بانک‌های آمریکا، از بیت کوین است.

در اوایل این هفته، JPMorgan Chase گفت که بیت کوین از سقوط خود به 3،600 دلار در ماه مارس نه تنها زنده مانده، بلکه با قدرت باقی مانده است.

در دورانی که تقاضای سازمان‌ها و نهادها برای بیت کوین از ابتدای سال 2020 تا کنون به سرعت در حال افزایش است، تغییر موضع JPMorgan Chase نسبت به بیت کوین می‌تواند برای حرکت‌های آتی بیت کوین خوب باشد.

با این حال، قرار است سختی استخراج بیت کوین طی سه روز آینده 13 درصد افزایش یابد، بدین معنی که افزایش قابل توجهی در هزینه های استخراج کنندگان وجود خواهد داشت. این ممکن است فشار فروش اضافی را در بازار بیت کوین اعمال کند، که خود باعث تقویت سناریوی کوتاه مدت نزولی خواهد شد.

منبع: کوینتلگراف

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۷ خرداد

به این مقاله امتیاز دهید :

برچسب های مرتبط :
اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار رسید!

حفظ روند نزولی قیمت بیت کوین پس از برگشت به قیمت 7600 دلار

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم