آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

برای ماینرها ، هالوینگ به معنای دوبرابر شدن هزینه ها است !

نویسنده : Mohsen.Honarvar

32

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

26بهمن1398|00:15

سرمایه گذاران بیت کوین حدس می زنند که هالوینگ بیت کوین ( Halving ) می تواند قیمت ها را به 90،000 دلار یا بالاتر برساند.

هالوینگ بیتکوین و هزینه های استخراج: برای رایانه هایی که برای استخراج بیت کوین استفاده می شوند، هالوینگ (halving) یا نصف شدن پاداش استخراج ها، به معنای دو برابر شدن هزینه ها است. 

هالوینگ هر چیزی را اگر نصف کند ، هزینه های ماینرها را دوبرابر خواهد کرد.

در گزارشی جدید، شرکت تحقیقاتی متمرکز بر ارزهای دییجتال TradeBlock تخمین می زند که متوسط هزینه برای استخراج یک بیت کوین (BTC) می تواند پس از هالوینگ، که انتظار می رود در ماه می رخ دهد، تا 12.525 دلار افزایش یابد. این مقدار تقریبا دو برابر هزینه متوسط 8585 دلار در حال حاضر است. در اصل، استخراج کنندگان بیت کوین یا ماینرها باید تعداد محاسبات خود، و در کنار آن مصرف برق خود را دوبرابر کنند تا بتوانند همین مقدار بیت کوینی که هم اکنون استخراج می کنند را استخراج کنند.

هزینه تخمین زده شده برای پس از هالوینگ، از قیمت کنونی بازار که در حدود 10،300 دلار است بالاتر است. همین موضوع نشان می دهد که هالونیگ چگونه می تواند بازار استخراج ارز های دیجیتال را دگرگون کرده و از حالت سود به حالت ضرر تبدیل کند. البته این موضوع در صورت عدم افزایش قیمت بیت کوین است. هالوینگ بیتکوین و هزینه های استخراج یکی در حال حاضر یک یاز موضوعات داغ بازار ارز های دییجتال است.

البته باید گفت که یکی از مکانیسم های شبکه بیت کوین برای حفظ ارزش این رمزارز همین موضوع است. در واقع با توجه به قوانین عرضه و تقاضا در بازار، اگر عرضه یک محصول محدود شود قیمت آن بالا خواهد رفت. حال با رخ دادن هالوینگ، نرخ میزان بیت کوین های استخراج شده کاهش می یابد. با این کار استخراج بیت کوین های باقی مانده و رسیدن به 21 میلیون بیت کوین روز به روز دشوارتر می شود. در واقع سالها طول خواهد کشید تا بیت کوین های باقی مانده استخراج شوند. با محدود شدن عرضه بیت کوین های جدید به بازار طبیعتا قیمت آن بالاتر خواهد رفت. درست مانند طلا. (که ارزش آن به دو موضوع وابسته است، یکی محدود بودن آن و دیگری سختتر شدن یافتن طلاهای باقی مانده)

یکی دیگر از اهداف هالوینگ مقابله با تورم است.  این ایده، متضاد با فلسفه دولت و بانک ها است. دولت و بانک ها می توانند در هر زمانی که خواستند پول چاپ کنند. اما شبکه بیت کوین به گونه یا طراحی شده است که این کار غیر ممکن شود. در واقع سرعت عرضه بیت کوین های جدید روز به روز در حال کاهش است و از این طریق شبکه با تورم مقابله می کند. هالوینگ بیتکوین و هزینه های استخراج یکی از موضوعات داغ امروز ارزهای دیجیتال است. با نصف شدن پاداش استخراج ها هزینه های ماینرها بالا می رود و تحت تاثیر قرار میگیرند.

در حال حاضر چه اتفاقی در حال افتادن است …

آنچه در حال اتفاق افتادن است، درسی است درباره اقتصاد در حال ظهور بیت کوین. شرکت های استخراج ارزهای دیجیتال تلاش می کنند تا با به روز کردن ناوگان رایانه های خود، تراشه های پردازنده خود را که سریع تر هستند و از انرژی کمتری استفاده می کنند به کار گیرند.

محققان بانک مرکزی JPMorgan Chase میانگین هزینه استخراج بیت کوین را به عنوان «ارزش ذاتی» این ارز دییجیتال توصیف کرده اند.

به این موضوع اینطور فکر کنید که هزینه مخازن نفتی برای هر بشکه افزایش یابد. علاوه بر این فرض کنید که قیمت نفت تغییر نکند. حال با افزایش هزینه ها، بسیاری از دریل ها کار خود را ترک خواهند کرد. چرا که سودی که این کار پیش از این برای آن ها داشت دیگر ندارد. آن ها از حفر چاه و استخراج نفت تا زمانی که قیمت ها دوباره دست خواهند کشید.

البته باید گفت که هزینه تخمین زده شده توسط TradeBlock که برابر با 12،525 است، بر اساس قدرت پردازش قعلی یا سختی شبکه یا Hash rate کنونی محاسبه شده است. در واقع این شرکت فرض کرده است که هش ریت ثابت بماند. علاوه بر این، در دل این تخمین از قیمت برق 6 سنتی آمریکا در هر کیلووات ساعت استفاده شده است. این قیمت یا قیمت برق در سایر کشورها و قیمت برقی که شرکت های بزرگ استخراج از طریق تفاهم و خریدهای بزرگ با آن کار میکنند متفاوت است.

به گفته TradeBlock، فرض دیگری نیز در این تحمین در نظر گرفته شده. فرض شده است که حدود 30 درصد از رایانه ها پس از هالوینگ به سمت جدیدترین فناوری ها می روند. و 70 درصد مابقی بر روی دستگاه های قدیمی تر باقی می مانند. برخی از مدیران صنعت ارزهای دیجیتال می گویند که به احتمال زیاد بسیاری از رایانه های استخراج بیت کوین قدیمی یا «ریگ ها (RIG)» پس از هالوینگ غیر اقتصادی و غیر سودده می شوند و بازار را برای رایانه های سریع تر رها میکنند.

به گزارش رابکس و به نقل از کوین دسک، جان تودارو، مدیر تحقیقات ارزهای دیجیتال شرکت TradeBlock در مصاحبه ای تلفنی می گوید که: دانستن اینکه ماینر ها چگونه فکر می کنند و در حال حاضر چه کاری انجام می دهند، بسیار مفید است. ممکن است ماینرهای وجود داشته باشند که پس از هالونیگ هم سود آور باشند، اما مطمئنا تعداد زیادی از ماینرها هستند که ضررده خواهند شد، و در این صورت مزرعه و ماینرهای خود را خاموش خواهند کرد.

به این مقاله امتیاز دهید :

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

تلگرام تمامی ادعاهای کمیسیون بورس را در مورد توکن گرام رد کرد!

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

حفظ روند نزولی قیمت بیت کوین پس از برگشت به قیمت 7600 دلار

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم