آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

تلگرام تمامی ادعاهای کمیسیون بورس را در مورد توکن گرام رد کرد!

نویسنده : Mohsen.Honarvar

216

زمان مطالعه :

ایران

09آذر1398|47:14

اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام دادخواست جدید را به دادگاه آمریکا برای رد ادعای کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا (SEC) علیه ارز دیجیتال این شرکت یعنی توکن گرام (Gram) ارائه کرده است.

روز سه شنبه در بایگانی دادگستری منطقه جنوبی نیویورک، تلگرام تمامی ادعاهای مطرح شده توسط کمیسیون سازمان بورس و اوراق بهادار امریکا (SEC) در پرونده خود (بجز برخی از اصول مانند ذات اصلی شرکت) که ماه گذشته مطرح شده بود را رد کرد.

به گزارش رابکس و به نقل از کوین دسک،‌ در تاریخ 11 اکتبر، SEC با صدور دستور مهار اضطراری در برابر گروه تلگرام (Telegram) و شبکه در حال توسعه آن، (Ton Blockchan)، به دنبال مقابله با فروش 1.7 میلیارد دلاری توکن گرام این شرکت بود. استفانی آواکیان (Stephanie Avakian)،  مدیر اجرایی بخش SEC در آن زمان گفت که این اقدام اضطراری “با هدف جلوگیری از جاری شدن تلگرام در بازارهای ایالات متحده با توکن‌های دیجیتالی بود که ما ادعا می‌کنیم به طور غیرقانونی فروخته شده است. ”

با این حال، با آنکه توکن‌ گرام (Gram) فروخته شده‌، اما تا زمان به راه‌اندازی بلاکچین تون (TON blockchain) عرضه دو در بین سرمایه‌گذاران توزیع نخواهند شد. برنامه زمانی راه‌اندازی این بلاکچین برای 31 اکتبر تنظیم شده بود که با توجه به پرونده SEC به تاخیر خواهد افتاد.

استیون پیکین، یکی دیگر از معاونان امور اجرایی SEC در اعلامیه دادگاه خود اعلام کرد:

ما بارها اظهار داشتیم که شرکت‌ها صرفا با استفاده ازیک لیبل و ارزدیجیتال یا توکن دیجیتال خواندن محصول خود نمی‌توانند از قوانین اوراق بهادار فدرال فرار کنند. تلگرام در پی بدست آوردن مزایای یک عرضه عمومی است بدون آنکه بخواهد با تعهدات شفافیت و افشای حقایق خود که برای محافظت از سرمایه گذار عمومی تدوین شده است موافقت کند.

تلگرام زیر فشار قوانین اوراق بهادار آمریکا

تلگرام با موضع‌گیری در پرونده خود نیز اظهار نظر می‌کند و می‌گوید:  SEC در این ناحیه از قانون که تازه در حال متولد شدن است، از سیاست نامناسب ” اجرای قانون از طریق فشار” استفاده کرده و نتوانسته راهنمایی واضح و اطلاعیه‌ای منصفانه‌ای از دیدگاه خود درباره‌ی آنکه چه رفتارها و منشی مخالف با قوانین اوراق بورس و بهادار است ارائه کند، و در حال حاضر نیز موضع حقوقی موقتی را اتخاذ کرده که متناقض با سوابق قضایی و نظرات علنی مقامات عالی رتبه خود می‌باشد. ”

تلگرام همچنین در ادامه ادعا كرد كه “به طور داوطلبانه” با همکاری با SEC  به دنبال رسیدن به توافقی درباره چگونگی نقض قوانین اوراق بهادار فدرال است. با این حال تا کنون، SEC تا پیش از این اقدام اجرایی خود علیه تلگرام نتوانسته راهنمایی جامعی را به شرکت‌ها ارائه کند.

تلگرام بار دیگر تأکید کرد که توکن گرام آن هنوز ایجاد نشده و ادعا می‌کند که اگر روزی قصد چنین کاری را داشت، آن را با استفاده از یک ارز دیجیتال و یا کالا انجام خواهد داد، نه تحت قوانین کمیسیون بورز و اوراق بهادار.

تلگرام تصدیق كرد كه بیانیه ثبت نام خود را به SEC ارسال نكرده چرا که طبق قوانین فدرال اوراق بهادار، به چنین چیزی اصلا نیاز نبوده است.

تلگرام منتظر رای دادگاه برای شروع فعالیت

بدین ترتیب این شرکت از دادگاه ناحیه خواسته است تا ادعای SEC را علیه خود رد کرده و از آنجایی که دادگاه به دنبال عدالت است با تعصب و دستور تخفیف بیشتری با شرکت برخورد کند.

تصمیم گیری درباره‌ی این موضوع حداقل تا 18 تا 19 فوریه که جلسه بعدی دادگاه برگزار می‌شود انجام نخواهد شد. در ابتدا جلسه رسیدگی به این پرونده برای تاریخ 24 اکتبر تنظیم شد اما بعد از آن به تعویق افتاد تا هر دو طرف زمان بیشتری را برای کشف حقایق پرونده داشته باشند. تلگرام موافقت کرده است که راه اندازی blockchain TON و توکن گرام را تا بعد از آن تاریخ به تعویق بیاندازد.

به این مقاله امتیاز دهید :

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی ها

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز های دیجیتال

خرید بیت کوین

خرید بیت کوین

خرید اتریوم

خرید اتریوم

خرید تتر

خرید تتر

خرید بایننس کوین

خرید بایننس کوین

خرید دوج کوین

خرید دوج کوین

خرید ترون

خرید ترون

خرید شیبا اینو

خرید شیبا اینو

خرید لایت کوین

خرید لایت کوین

خرید بیت کوین کش

خرید بیت کوین کش

خرید ریپل

خرید ریپل

آکادمی رابکس

روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال
روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال
آموزش کیف پول تراست والت ( Trust Wallet ) + ویدئو
آموزش کیف پول تراست والت ( Trust Wallet ) + ویدئو
ساتوشی ناکاموتو کیست
ساتوشی ناکاموتو کیست
چانگ پنگ ژائو کیست
چانگ پنگ ژائو کیست
کیف پول ارز دیجیتال چیست
کیف پول ارز دیجیتال چیست
ترید چیست
ترید چیست

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

تلگرام تمامی ادعاهای کمیسیون بورس را در مورد توکن گرام رد کرد!

بایننس غول صرافی های ارزهای دیجیتال در پلتفرم PTX سرمایه گذاری کرد.

آیا بیت‌کوین می‌تواند در ماه آذر افزایش می‌یابد؟

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.