آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

پاداش خرید با بیت کوین از علی بابا یک دروغ بزرگ ؟

نویسنده : Mohsen.Honarvar

107

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

25آبان1398|19:16

علی بابا همکاری با لولی رو انکار کرد!

به گزارش رابکس و به نقل از کوین دسک (CoinDesk)، روز دوشنبه بود که اپلیکیشن لولی (Lolli) اعلام کرد که پاداش خرید با بیت کوین علی بابا به مشتریانی که در «روز مجردها» از سایت علی بابا خرید کنند داده میشود.

اما باید گفت که نمایندگان شرکت علی بابا (Alibaba) از آن زمان تا کنون چنین شراکتی را که توسط الکس ادلمن (Alex Adelman)، مدیر عامل لولی اعلام شده بود را رد کرده‌اند.

داستان از این قرار است که یکی از پیمانکاران علی بابا خود یک پیمانکار فرعی دیگر را استخدام می‌کند که خود در حال مدیریت و مذاکره درباره‌ی یکی از برنامه‌های بازاریابی مربوط به اپلیکیشن لولی بوده است. چنین اتفاقی بدون اطلاع خود سایت علی بابا (Alibaba.com) اتفاق افتاده است.

یکی از سخنگویان سایت علی بابا به کوین دسک اینگونه می‌گوید:«پیمانکار علی بابا در حال قطع رابطه با پیمانکار فرعی‌ای است که با لولی کار می‌کرده است، اپلیکیشن لولی دیگر نباید با استفاده از علی بابا خود را تبلیغ کند یا ترافیک مشتری‌های خود را به علی بابا بیاورد.» او می‌افزاید که لولی، هرگز حق ادعای همکاری با علی بابا را نداشته است! در پاسخ ادلمن این گونه گفته است که برای آن که لولی بتواند سفارش‌های خود را به سایت کسی بفرستد باید با آن شرکت یکپارچه باشد.

بیت کوین ترفندی برای درآمد بیشتر

به نقل از کوین دسک، درست است که تبلیغ لولی با استفاده از کمپین خرید با بیت کوین در روز مجردها و ادعای همکاری با علی بابا کمی بلندپروازانه و تو خالی بوده است اما، ادعا و حرکت تیم ادلمن کاملا بی پایه و اساس هم نبوده است. توافق های قراردادی که توسط کوین دسک بررسی شده است نشان می دهند که لولی به طور قانونی اجازه ی استفاده از کلمات کلیدی که مرتبط با علی بابا هستند را در ابزارهای آنلاین داشته است. حتی این استارت آپ پیش از این و از می سال 2019 نیز به خریداران علی بابای خود بیت کوین جایزه می داده است.

به گفته رئیس ارتباطات لولی، ابری استربل (Aubrey Strobel)، خود سایت علی بابا (Alibaba.com) به مدت 24 ساعت از کمپین روز مجردها و خدمات لولی استفاده کرد و پس از آن و بعد از جلب توجه عموم به سمت کمپین پاداش خرید با بیت کوین علی بابا بود که همکاری خود با لولی را انکار کرد!

باید گفت که پوشش بعدی این اعلامیه باعث یک سوء تفاهم شد و آن هم اینکه علی بابا خود به طور مستقیم بیت کوین را می پذیرد و افراد میتوانند با آن به خرید و فروش بپردازند، در حالی که اینگونه نیست. به گزارش کوین دسک در روز جمعه، ظاهرا دولت چین اتفاقا به دنبال وضع قوانین سختگیرانه تری برای تبادل ارزهای دیجیتال است. ابری استربل در بیانیه ای گفته است:«به نظر می رسد که سوء تفاهمی در ارتباطات با علی بابا پیش آمده است، با این حال لولی به آینده و همکاری با علی بابا امیدوار است. فعلا و به طور موقت افراد می توانند از علی اکسپرس (AliExpressیکی از اجزای علی بابا در اپلیکشن لولی خرید کنند.

گاف اینترنتی!

همانطوری که از عنوان برمی آید، علت اصلی این سوء تفاهم نامشخص است.

باید گفت که لولی(lolli.com) تنها شرکتی نیست که دست به چنین اقدامی می زند. معمولا شرکت های فعال در حوزه ی بلاکچین زمانی که با برندهای معروف به طور غیرمستقیم ارتباط دارند، مثلا قراردادی که به طور غیرمستقیم به آنها مربوط می شود، ادعا میکنند که با با آن ها وارد همکاری شده و مشارکت دارند. این در حالی است که از سویی دیگر، برخی از مستندات با نمایندگان هر دو طرف قبلاً نهایی شده و پرداخت به خریداران قبل از عمومی کردن اعلامیه بحث برانگیز پردازش شده است.این مسئله همچنین تأکید بر این نکته دارد که تعریف “مشارکت” در تقاطع تجارت الکترونیکی و ارزهای دیجیتال چه قدر میتواند چالش برانگیز باشد.

آنچه که تیم Lolli به عنوان گسترش روابط با یکی از مشتری های فعلی خود با استفاده از یک کمپین تبلیغاتی پاداش خرید با بیت کوین علی بابا می دید، علی بابا تنها یک قرارداد خصوصی میان طرف های شخص ثالث قلمداد می کند. از دیدگاه علی بابا ، این یک همکاری رسمی نبود!

سخنگوی علی بابا می گوید که علی رغم جایزه هایی که در علی اکسپرس داده می شود، هیچ ارتباط مستقیمی میان لولی و شرکت علی بابا وجود ندارد و علی بابا با هیچ یک از شرکت های مرتبط با بیت کوین همکاری نمی کند.

به این مقاله امتیاز دهید :

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار رسید!

حفظ روند نزولی قیمت بیت کوین پس از برگشت به قیمت 7600 دلار

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم