خرید از علی بابا با بیت کوین

shutterstock 1049914307

غول ها وارد بازی بیت کوین می شوند

لولی (Lolli)، یک شرکت خرده فروشی وابسته که بجای بازپرداخت نقدی از بیت کوین استفاده می کند. به تازگی همکاری خود را با اولین شریک آسیایی خود یعنی غول تجارت الکترونیکی، علی بابا(alibaba.com)، اعلام کرده است.

اپلیکیشن لولی، اپلیکیشی است که به کاربران اجازه می دهد تا از طریق آن از فروشگاه های اینترنتی دیگر خرید انجام دهند با این تفاوت که میتوانند هزینه آن را از طریق این نرم افزار و با بیت کوین پرداخت کنند و در ازای آن  بیت کوین جایزه بگیرند.

به گزارش رابکس و به نقل از کوین دسک (CoinDesk) این اطلاعیه در روز «مجردها» در کشور چین، چیزی شبیه به بلک فرایدی (Black Friday) در آمریکا معرفی شده است.

طبق گزارش های آنلاین روز مجردها، خرید از علی بابا با بیت کوین تا امسال بیش از 23 بیلیون دلار برای شرکت به ارمغان آورده است.

روز مجردها و پاداش بیت کوین علی بابا

11 نوامبر به عنوان «روز مجردها» نام گذاری شده است. دلیل این انتخاب آن است که در این روز تاریخ به حالت 11/11 درمی آید و چهارتا یک در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

علی بابا از این مناسبت بهره برده و از سال 2009 تا الان، به مدت 24 ساعت  از تاریخ 11/11 تا 11/12 تخفیف هایی را برای مشتریان اعمال کرده است.

این اقدام علی بابا آنقدر مشهور است که در چین این روز با نام «تخفیف 24 ساعته خرید آنلاین در چین» نیز شناخته می شود.

بیت کوین، پلی میان اقتصاد چین و آمریکا

به نقل از کوین دسک، اوبری استروبل (Aubrey Strobel)، مدیر روابط عمومی شرکت لولی، این پاداش که به خاطر خرید از علی بابا با بیت کوین فقط به افرادی که از داخل آمریکا خرید خود را انجام می دهند ممکن است. در واقع مشتریانی که از داخل چین خرید خود را انجام می دهند شامل این پاداش نخواهند شد محصولات برای خریران آمریکایی فرستاده می شود.

الکس ادلمن (Alex Adelman) از این همکاری به عنوان نقطه ی عطفی برای استارت آپ خود یاد می کند.

او می گوید که چنین برنامه هایی تا سال 2020 به صورت بین المللی ادامه خواهد داشت.

او می گوید:«این همکاری قدم بزرگی برای ایجاد ارتباط میان دو اقتصاد بزرگ دنیا، یعنی آمریکا و چین از طریق بیت کوین و تجارت می باشد. این امکان امروز تنها در اختیار شهروندان آمریکا است اما به زودی به طور بین المللی ادامه خواهد داشت.به گونه ای که هر شخصی در هر جای دنیا به راحتی بتواند بیت کوین به دست بیاورد بیت کوین داشته باشد.»