علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

بلاک چین

علی بابا، غول اینترنتی چینی دو حق امتیاز (یا پتنت patent) آمریکایی را که برای ایمن­تر و سریعتر ساختن شبکه بلاک چین آن طراحی شده به دست آورد.

هدف یکی از این امتیازات کاهش زمان لازم برای تایید کردن داده ­های بلاک است، در حالی که دیگری برای کمک به شرکت کنندگان برای تعیین مدت اعتبار معاملات در شبکه blockchain طراحی شده است.

هر دوی این حق امتیازها در این هفته توسط دفتر ثبت اختراع ایالات متحده و علائم تجاری (USPTO) تایید شده است.

این تاییده همزمان با اعلامیه  Ant Financial ،بازوی فناوری مالی (fintech) علی بابا مبنی بر راه انداختن انجمن خود با نام Ant Open Blackchain Alliance اتفاق افتاد.  این انجمن قصد دارد تا با استفاده از پلتفرم مبتنی بر بلاک چین خود کسب و کارهای کوچک و متوسط را تامین مالی کند.

با توجه به پروندهحق امتیاز ، زمانی که داده­ ها به یک گره اضافه می­شوند، فناوری جدید میزان ارزش تاییدیه آن گره را با استفاده از داده ­های تازه اضافه شده (نه همه ­ی داده های موجود در بلاک) بروزرسانی می­کند.

برای مثال، بلاک چین می­تواند یک ائتلاف یا انجمن بلاک چینی باشد که همه­ی این­ها را شامل باشد: یک سرور پلتفرم پرداخت شخص ثالث، یک سرور بانک داخلی ، یک سرور بانک خارجی و چندین دستگاه گره کاربری که به عنوان دستگاه­های عضو فعالیت می­کند.

بر اساس این حق امتیازها، اپراتور blockchain می تواند یک دوره اعتبار را تنظیم کند و خدمات آنلاین مانند پرداخت بین دو کشور و نقل و انتقال دارایی را مستقر کند.

براساس گزارشی که در ماه نوامبر توسط شرکت چینی Block Data (شرکتی که تحلیل بلاک چینی انجام می­دهد) درباره حق امتیازهای بلاک چین چینی منتشر شد، علی بابا یکی از سه شرکت برتر در ثبت حق امتیازهای blockchain چینی است. دو شرکت China Telecom  و OneConnect نیز در کنار علی بابا قرار دارند.