شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

ویچین (vechain)

ویچین ، یکی از شرکت­ هایی که در بستر بلاکچین فعالیت می­کند، هک شد! این شرکت در روز جمعه اعلام کرده که در این هک 1.1 بیلیون از توکن های این شرکت (ven) به ارزش حدودی 6.53 میلیون دلار به سرقت رفته است.

به گزارش رابکس(rabex) و به نقل از کوین دسک، در روز جمعه کیف پول شرکت ویچین(VeChain) (این شرکت در سنگاپور در سال 2017 تاسیس شده است)، توسط یک هکر در ساعت 12:27 ساعت جهانی (3:57 بامداد به وقت تهران) هک و توکن­ های آن به یک والت خصوصی منتقل شد. شرکت می گوید که بر روی این وجوه برچسب زده و با همکاری با شرکت امنیتی سایبری هاکن(Hacken) در تلاش است تا از انتقال آن به صرافی­ های گوناگون جلوگیری کند.

بنا به گفته میساری (Messari) ، وجوه هک شده و به سرقت رفته تنها کمی بیشتر از یک درصد از حجم کلی توکن­ های VEN را تشکیل می­دهند. کل عرضه­ ی این توکن 86.7 بیلیون توکن است که به مانند بیت کوین مقدار آن ثابت شده و بیشتر نخواهد شد.

ویچین اظهار داشته است که این هک مربوط به یک خطای انسانی در سازمان بوده است و از آن موقع تاکنون این خطا و پروتکل­ ها اصلاح شده است.

ویچین در اعلامیه روز جمعه خود نوشته است، “ما همه­ ی احتمالات ممکن را برای رسیدن به یک فرضیه و تئوری احتمالی بررسی کرده­ ایم. نفوذ امنیتی که انجام شده است به احتمال بسیار زیاد مربوط به یک عمل اشتباه از سمت یکی از نیروهای انسانی در بخش مالی بوده است.”

در خبری از کوین دسک ویچین در سال 2018 به عنوان یک ابزار زنجیره تامین برای سازندگان خودرو (همچون بی­ ام­ و (BMW) و رنو (Renault)) آغاز به کار کرد به تازگی این شرکت راهی را برای اثبات صحت هویت افراد از طریق یک پلتفرم قابل ردیابی در بازار نوشیدنی شانگهای طراحی کرده است.