سقوط قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار رسید!

کوین

در حالی که بازارهای جهانی هوای مشاجره و اختلافات تجاری میان چین و امریکا را تنفس می کردند، قیمت بیت کوین به زیر 7000 دلار سقوط کرد.

بر اساس شاخص قیمت بیت کوین در کوین دسک (coindesk.com) و بایننس (binance.com)، ارزش بزرگترین ارز دیجیتال دنیا حدود ساعت 2:16 بامداد دوشنبه حمایت موقتی خود را از دست داد و با سقوط قیمت بیت کوین به زیر 7000 دلار رسید.

چنین سقوط بزرگی در ارزهای دیجیتال زمانی اتفاق افتاد که بازارهای سنتی، احتمالا به خاطر احساساتی که پیرامون لفاظی­ های مشاور امنیت ملی امریکا، روبرت اوبراین شکل گرفت، تا حدی به آرامش رسید. او هشدار داده بود که ترامپ چشم خود را بر روی بحران حال حاضر در هنگ کنگ نخواهد بست.

این اتفاق احتمالا تلاش­ های واشنگتن و پکن را برای خاتمه دادن به جنگ تجاری طولانی مدتی که میان امریکا و چین وجود دارد را پیچیده ­تر می­کند.

در نتیجه سقوط قیمت بیت کوین، بازارهای سنتی با پایین آمدن شاخص S&P 500 با افزایش ناچیز 0.2 درصدی، روز خود را با 3110.29 به پایان رساندند.

بر اساس داده­های مارکت واچ (www.marketwatch.com) میانگین صنعتی داو جونز نیز با افزایش 0.39 درصدی روز بهتری را نداشت و کار خود را با صعودی ناچیز به 27.875.62 تمام کرد، در حالی که کامپوزیت Nasdaq با 0.16 درصد رشد ، تا پایان هفته به 8519.88 رسید.

در حالی که بیت کوین (BTC) سقوط کرده است ، هیچ نشانه ای مبنی بر انتقال سرمایه از سمت ارزهای دیجیتال به بازارهای سنتی وجود ندارد.

سایر ارزهای دیجیتال (یا رمزارزها) قابل توجه مانند اتر (ETH) و ریپل (XRP) و چند ارز دیگر نیز مطابق با داده­ های مساری (Messari) به ترتیب 7.38 و 4.29 درصد کاهش داشتند.

کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال نیز به اندازه 11.1 میلیارد دلار کاهش یافت، و تنها طی 24 ساعت از 201 میلیارد دلار به 190 میلیارد دلار رسید.

بیت کوین