آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

حفظ روند نزولی قیمت بیت کوین پس از برگشت به قیمت 7600 دلار

نویسنده : Mohsen.Honarvar

118

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

20آذر1398|20:17

در یک نگاه

  • خطر سقوط قیمت بیت کوین به نقطه حمایتی 7،087 دلار (4 دسامبر)، به همراه نمودارهایی که نشان دهنده قوی بودن احتمال نزول احساسی قیمت است.
  • پذیرش قیمت زیر 7،087 دلار درها را برای آزمایش مجدد پایین ترین نرخ های ماه­ های اخیر را، یعنی در نزدیکی محدوده 6500 دلار باز می­ کند.
  • نیاز به یک حرکت بزرگ در بالای قیمت 7،870 دلار (29 نوامبر) برای تأیید یک الگوی کوتاه مدت برگشتی صعودی .

نگاهی به نوسانات قیمت بیت کوین

بیت کوین پس از بازپس­زده شدن­های متوالی و عدم پذیرش بخاطر مقاومت روانی موجود در بازار مجددا با قدم­ هایی لغزنده در زمین بازی ارز های دیجیتال حرکت می­کند.

بیت کوین، شاخص­ ترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار در سه روز از چهار روز گذشته نتوانسته است تا خود را بالای قیمت 7،600 دلار نگه دارد. قیمت­ بیت کوین در روز یکشنبه پایین تر از آن قرار گرفت.

بازپس­خورده شدن قیمت بیت کوین در روز دوشنبه و شکست آن در مقابل مقاومت روانی بازار، برای وال ها بسیار ناامیدکننده بوده است. به گزارش رابکس و به نقل از کوین دسک و طبق داده های بیت استمپ (Bitstamp)، قیمت این ارز دیجیتال در طی فاصله زمانی 7 ساعت و تا ساعت 6.5 بعدازظهر از 7،440 دلار به 7،666 دلار پرش کرد.

با این حال این حرکت صعودی با یک نزول 283 دلاری و رسیدن قیمت به 7383 دلار در طی 60 دقیقه ناتمام باقی ماند. این ارز دیجیتال در آخر روز خود را با افتی 2.4 درصدی به پایان رساند و برای سه روز اخیر در همین محدوده قیمتی باقی ماند.

این تغییرات قیمت بیت کوین بازتاب کننده احساساتی است که در بازار وجود داشته و  هنوز هم کاملا نزولی می­باشند. بنابراین، سقوط بیشتر به زیر قیمت 7000 دلار را نمی­توان کاملا رد کرد.

نمودار 4 ساعته و ساعتی بیت کوین

همانطوری که در نمودار زیر، قسمت بالا چپ مشخص است بیت کوین از خط روند صعودی خود خارج شده و فاصله گرفته است. این حرکت نشان دهنده پایانی بر حرکت صعودی اصلاحی این ارز دیجیتال از شش ماه گذشته تاکنون می­باشد.

نمودار

برک نزولی (downside break) بر اساس شاخص ضریب قدرت نسبی (RSI) توسط یک نزول و کاهش به زیر -50 حمایت می شود.

اگر قیمت به بیشتر از 7،666 دلار برسد، با باطل شدن کندل ساعتی (big red hourly candle) به همراه شدو ای (shadow) بلندی که در دوشنبه ایجاد شده است، روند نزولی ضعیف خوانده شد.

شایان ذکر است که حجم فروش (میله های قرمز) در طی آن افت قیمت بیت کوین به بیشترین میزان خود از تاریخ 27 نوامبر تاکنون رسیده است. بنابراین، هر حرکتی به بالای قیمت 7666 دلار نیاز به آن دارد که توسط حجم خرید (میله­ های سبز) حمایت شود.

نمودار روزانه

روز دوشنبه بیت کوین یک شمع (candle) “خارج از روز (outside day)” را ایجاد کرد. این اتفاق زمانی می­افتد که بازار روز خود را با خوش بینی (optimism) آغاز کرده و با نشانه­ های بد به پایان می­رساند. اینگونه روند خود در طول روز را اصلاح خواهد کرد.

روند نزولی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در روز دوشنبه روند خود در سه روز گذشته را اصلاح کرده و اصلاح صعودی روند نزولی خود که در 6 دسامبر ثبت شده بود را باطل کرده است. همچنین شاخص RSI نیز در 14 روز اخیر افتی را در روند صعودی خود شاهد بوده است.

در کل، به نظر می رسد که مسیر حداقل مقاومت در روند نزولی قرار گرفته است.

باید گفت که بیت کوین در 24 ساعت آینده ریسک و احتمال افت به خط حمایتی 7،087 دلار را به همراه دارد. اگر  احساسات یا اتفاقات دیگری نیز در این موضوع درگیر شوند احتمال سقوط حتی به 6500 دلار نیز وجود دارد.

به این مقاله امتیاز دهید :

برچسب های مرتبط :
اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار رسید!

حفظ روند نزولی قیمت بیت کوین پس از برگشت به قیمت 7600 دلار

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم