آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

بیت‌کوین و زن‌ها ! زن‌ها پیش از سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین به مطالب آموزش بیشتری نیاز دارند.

نویسنده : Mohsen.Honarvar

95

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

26آذر1398|21:18

طبق تحقیقات، اگر ابزار و لوازم آموزشی بیشتری برای زن ها وجود داشته باشد، سرمایه گذاری های بیشتری در بیت کوین انجام خواهد شد.

طبق گفته­ های Grayscale تفاوت چندانی میان علاقه­ مندی خانم ها و آقایان به ارزهای دیجیتال و بیت کوین وجود ندارد. تنها موضوع و مشکل موجود آموزش است. طبق گزارش­ های این سایت درصد سرمایه گذاران زنی که اظهار داشتند با بیت کوین  زیاد آشنا نیستند، نسبت به مردان بیشتر بوده است. (76درصد زن ها سرمایه گذار در مقابل 52 درصد مردهای سرمایه گذار در این تحقیق گفته ­اند که بیت کوین را خیلی نمی شناسند.) این در حالی است که 93 درصد از زنانی که در این تحقیق حضور داشتند گفته­ اند که اگر  منابع آموزشی بیشتری در اختیار و دسترسی آنان قرار داشت احتمالا سرمایه ­گذاری­ های بیشتری انجام می­دادند.

Bitcoin-interested Investors: famales vs. males

به گزارش رابکس و به نقل از کوین دسک ، این نظرسنجی از 28 مارس تا 3 آوریل 2019 و بر روی 1100 نفر با رنج سنی بین 25 تا 64 سال انجام شد. تمامی افراد پاسخ دهنده به نوعی درگیر سرمایه گذاری­ های شخصی بوده­ اند.

این تحقیق نشان داد که درک زنان و مردان از پتانسیل بالای رشد بیت کوین، هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد. در واقع در این نظرسنجی از افراد درباره پتانسیل رشد بیت کوین و آینده آن سوال شد که تقریبا پاسخ مردها و زن­ ها تفاوتی با یکدیگر نداشت و همگی آن­ها به رشد آن در آینده امیدوار بودند. (56.2 درصد از زنان در مقایسه با 56.4 درصد از مردان). علاوه بر این آنها این موضوع که مقدار عرضه بیت کوین محدود است (21 میلیون) و این امر باعث ارزشمندی آن در آینده و افزایش قیمت آن می­شود را نیز درک می­کردند. (49.8 درصد از زنان در مقابل 49.9 درصد از مردان).

قدرت ریسک پذیری

اما باید گفت که زنان در مقایسه با مردان قدرت ریسک پذیری کمتری از خود نشان دادند، 60 درصد از زنان اظهار داشتند که اولویت آن­ها حفظ ارزش دارایی­ هایشان است تا افزایش ثروتشان!

علاوه بر این 67 درصد از زن ها بیان کردند که احساس می­کنند با بیت کوین آشنایی زیادی ندارند و همین موضوع آن­ها را از سرمایه­ گذاری در بیت کوین بازمی­دارد. این عدد برای مردان 48 درصد بود

در این تحقیق 44 درصد از زنان اعتراف کردن که برای سرمایه­ گذاری در بیت کوین نسبت به سرمایه گذاری در حوزه­ های دیگر تیزهوشی و درایت کمتری دارند. این عدد برای مردها 22 درصد بود.

محققان اینگونه  نتیجه گرفتند که آموزش های بیشتر در زمینه ارزهای دیجیتال می­تواند ترس از سرمایه گذاری در این حوزه را از بین برده و باعث شود سرمایه گذاری های بیشتری در کریپتو انجام گیرد. در گزارش قبل Grayscale  در ماه ژانویه نشان داد که 43 درصد از سرمایه گذاران علاقه مند به بیت کوین را زنان تشکیل می دهند. مطالعه اخیر نشان داد که 92 درصد از سرمایه گذاران زن در صورت وجود سابقه طولانی تری از بیت کوین، سرمایه گذاری در این حوزه را در نظر خواهند گرفت.

163

بیت کوین فرصتی برای رقابت

اما باید اعتراف کرد که در حال حاضر، این مردان هستند که در صنعت ارزهای دیجیتال حکم ­فرمایی می­کنند. مطابق بر Coin.Dance تقریباً 10 درصد از فعالیت­ هایی که در جامعه بیت کوین در هفته گذشته انجام گرفته است سهم زنان بوده. کوارتز در گزارشی  دیگر نیز بیان می­کند که نزدیک به 85 درصد از شرکت ­های بلاکچینی مابین سال­های 2012 تا 2018 توسط مردها تاسیس شده است. در گزارشی دیگر در سال 2019 آمده است که سهم توسعه دهندگان زن در Github برای پروژه ­های مربوط به ارزهای دیجیتال کمتر از 5 درصد بوده است.

البته باید گفت که هنوز هم برای سرمایه گذاری زنان بر روی بیت کوین فرصت وجود دارد و این فرصت تنها با افزایش اطلاعات و آگاهی آن­ها ممکن خواهد بود. طبق گفته Grayscale ، چهل و هفت درصد از سرمایه گذاران زن نسبت به بیت کوین احساس فوریت بیشتری در مقایسه با مردان دارند و معتقدند که اکنون زمان سرمایه گذاری در این رمزارز پیش از افزایش قیمت ها آن است. در مقابل، 39 درصد از مردان نیز همینگونه فکر می­کنند.

هماطوری که یکی از خانم های پاسخ دهنده به Grayscale گفت: “من احساس می کنم که [بیت کوین] یک فرصت سرمایه گذاری­ ای است که شاید فقط یک بار در طول زندگی بتواند اتفاق بیافتد و شانس خوبی برای به دست آورن یک پول بزرگ داشته باشد.”

به این مقاله امتیاز دهید :

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

Comments are closed.

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار رسید!

حفظ روند نزولی قیمت بیت کوین پس از برگشت به قیمت 7600 دلار

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم