بایننس غول صرافی های ارزهای دیجیتال در پلتفرم PTX سرمایه گذاری کرد.

بایننس غول ارزهای دیجیتال

بایننس صرافی‌ ارزهای دیجیتال مقادیر نامعلومی را در پلتفرم PTX به عنوان یک مشارکت استراتژیک میان دو شرکت سرمایه گذاری کرده است.

به عنوان بخشی از معامله‌ و توافقی که میان بایننس صرافی ارزهای دیجیتال و FTX در روز پنج شنبه اتفاق افتاد، بایننس (Binance) بخشی از سهام این شرکت  را خریداری کرده است. این علاوه بر سهیم شدن در کوین محلی خود پلتفرم یعنی FTT و خریداری موقعیت‌های بلندمدت احتمالی آن است.

سم بانکمن-فرید، بنیانگذار و مدیر عامل FTX گفت: “این سرمایه گذاری با پشتیبانی و مشاوره استراتژیک از سمت Binance به سرعت بخشیدن به رشد FTX کمک می‌کند، در حالی که شرکت همچنان در عملیات خود مستقل باقی خواهد ماند.”

در عوض، FTX به توسعه محصولات بایننس Binance، به ویژه محصول پرچمداران آن یعنی صرافی Binance.com و خدمت OTC آن کمک خواهد کرد. FTX همچنین تمایل خود برای ساخت مجموعه‌ای از محصولات مکمل برای اکوسیستم‌های توکنایز شده اعلام کرد.

صرافی (FT (FTX

صرافی FTX یا FT که توسط تعدادی از متخصصان طراحی شده، بازار جدیدی برای ارزهای دیجیتال است که اخیرا توجه‌ها را به سمت خود جلب کرده. به اعتقاد برخی، این صرافی می‌تواند به رهبر این صنعت تبدیل شود.

این شرکت پشتوانه سازمان تحقیقاتی آلامیدا (Alameda) را دارد. FT با ارائه گزینه‌های اشتقاقی متنوعی، راهکار ساده‌ای برای تبادل کوین‌های مختلف است.

همانطوری که می‌دانید برای نگه‌داری هر ارزدیجیتال به کیف پول مخصوص به خود آن نیاز است. برای مثال نمی‌توان تتر (usdt) خود را در والت یا کیف پول بیت کوین نگه داشت. اما FTX کاربران را مجبور به این کار نمی‌کند. در واقع کاربران مجبور نیستند برای هر رمزارز یک کیف پول یا والت مجزا داشته باشند. آن‌ها می‌توانند یک کیف پول واحد داشته باشند و از آن برای خرید و فروش کوین‌ها یا توکن‌های هر ارز دیجیتال استفاده کنند.

علاوه بر این FT با اتکا به شرکت آلمیدا و با توجه به حجم زیاد تراکنش‌های آن، می‌تواند کارمزدهای بسیار پایینی دریافت کند (آلمیدا روزانه بیش از یک میلیارد دلار تراکنش دارد).

چانگپنگ ژائو (Changpeng “CZ” Zhao )، مدیر عامل بایننس، در بیانیه ای گفت: “تیم FTX پلتفرمی جدید برای تبادل ارزهای دیجیتال به وجود آورده‌اند که رشد خیره کننده‌ای داشته است. ما تا حدی خودمان را در تیم FTX می بینیم و به پتانسیل آنها در تبدیل شدن به یک بازیکن اصلی در بازارهای مشتقات ارزهای دیجیتال یا رمزارزها اعتقاد داریم.”

این سرمایه گذاری به دنبال خرید و مالکیت JEX توسط بایننس در سپتامبر انجام گرفته است. این کسب و کار به صرافی کمک کرد تا آپشن‌های مختلفی را به پلتفرم مبادله خود اضافه کرده و آینده خود را تضمین کند.