افزایش فرصت‌های شغلی ارزهای دیجیتال

فرصت های شغلی ارز های دیجیتال

افزایش 28 درصدی فرصت‌های شغلی ارزهای دیجیتال مرتبط با بلاکچین ( از سال 2018 تا کنون )

کسانی که به دنبال استخدام در صنعت بلاکچین و ارزهای دیجیتال هستند، تنها مثبت‌اندیش نیستند! به گزارش رابکس و به نقل از وب‌سایت کوین دسک (www.coindesk.com)، از سال 2018 تا به امروز، تعداد فرصت‌های شغلی فرصت های شغلی ارزهای دیجیتال ( مرتبط با تکنولوژی بلاکچین ) رشد چشم‌گیری داشته و تا حدود 28 درصد افزایش یافته است.

باید گفت که سهم (یک در میلیون) تبلیغات مرتبط با بیت کوین، بلاک چین و موضوعات مربوط به ارزهای دیجیتال در سایت‌های معروف کاریابی از سال 2018-2019 تا اکنون 26 درصد افزایش یافته و در طی چهار سال گذشته روند رو به رشد 1.457 را تجربه کرده است.

از سویی دیگر، در همین زمان، به طور کلی جست‌وجوی افراد برای مشاغل خاص (نه فقط مرتبط با بلاک چین یا ارزهای دیجیتال، همه‌ی مشاغل خاص) حدود 53 درصد کاهش یافته و همچنان به روند نزولی خود ادامه می‌دهد. در این شرایط است که جست‌جو برای فرصت های شغلی ارزهای دیجیتال افزایش یافته است.

دوران طلایی شغل های مرتبط با ارزهای دیجیتال (2017)

اوج شور و اشتیاق افرادی که به دنبال یافتن شغل‌هایی مرتبط با ارزهای دیجیتال هستند برمی‌گردد به سال 2017 و زمانی که بیت‌کوین به بیشترین ارزش کل عمر خود یعنی 20 هزار دلار رسید. این علاقه از آن زمان به بعد البته به طور تدریجی در حال کاهش است. البته هنوز هم  بازار خرید و فروش بیت کوین جزء تاپ ترین موضوعات قابل توجه مردم است.

در نمودار زیر، خط زرد نشان‌دهنده افراد است که به یافتن شغل در حوزه‌های بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین علاقه مند هستند. خطر آبی نیز نشان‌دهنده تعداد فرصت‌های شغلی مرتبط با حوزه‌های نام برده شده می‌باشد.

فرصت‌های شغلی ارزهای دیجیتال
فرصت های شغلی بلاکچین

به طور دقیق‌تر، پنج شغل برتری که امسال کارفرماها یا استخدام‌کنندگان در سایت‌های شغل‌یابی مختلف به دنبال آن‌ها بوده‌اند بدین صورت است: مهندسی نرم افزار (software engineering)، معمار نرم افزار (software architect)، توسعه دهنده همه‌کاره (full-stack developer)، برنامه نویس فرنت و برنامه نویس بک (front-end developer). همانطوری که می‌بینید همه‌ی این مشاغل، مشاغلی مربوط به کارهای کامپیوتری می‌باشند.

برترین شرکت های استخدام کننده در زمینه ارز دیجیتال

پنج استخدام کننده برتر شغل‌های مرتبط با بلاک چین، به ترتیب شرکت‌های دیلویت (Deloitte)، آی‌بی‌ام (IBM)، اکسنچر (Accenture)، سیسکو (Cisco) و کالینز یورواسپیس (Collins Aerospace) هستند.

شرکت‌های ارزهای دیجیتال و صنعت بلاک چین در رتبه‌های بعدی قرار دارند، کوین بیس (Coinbase) رتبه هفتم، اوراستک دات کام (Overstock.com) رتبه هشتم، ریپل (Ripple) رتبه نهم، سیرکل (Circle) رتبه یازدهم، کراکن (Kraken) رتبه دوازدهم و کونسنسیس (ConsenSys) رتبه سیزدهم. بانک‌های جی پی مورگان (JPMorgan Chase) و سنگاپور نیز در ادامه‌ی لیست در رتبه‌های چهاردهم و پانزدهم قرار دارند.

اما نکته قابل توجه و جالب آن است که غول ارتباطات یعنی شرکت ورایزن (Verizon) در این لیست رتبه دهم را دارد! با آنکه این شرکت سرمایه‌کذاری‌های بزرگی در حوزه‌ی بلاک چین انجام داده و برای ثبت پتنت مربوط به این تکنولوژی اقدام کرده است، اما سر و صدای زیادی به پا نکرده و در رسانه‌ها زیاد درباره‌ی آن حرف نمی‌زند.

انتظار می‌رود که علی رغم نوسانات قیمت و عدم اطمینانی که در ارزهای دیجیتال وجود دارد، تعداد مشاغل مربوط به آن همچنان تا سال 2020 به روند صعودی خود ادامه دهد.

اگر شما هم به فرصت های شغلی ارزهای دیجیتال هستین حتمآ دیگر مقالات سایت رو مشاهده کنید تا به دیدگاه بهتری در زمینه بلاکچین و ایجاد موقعیت های خوب برای زندگی خودتان داشته باشید .