تحلیل قیمت ارز های دیجیتال ۲۰ مرداد | بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۰ مرداد، تحلیل قیمت ریپل ۲۰ مرداد، تحلیل قیمت تزوس ۲۰ مرداد، تحلیل قیمت ارز دیجیتال ۲۰ مرداد

20 مرداد – تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین | احتمالا بیت کوین و سایر آلتکوین ها پیش از آنکه حرکت صعودی بعدیشان را شروع کنند، در چند روز در بازه قیمتی خاصی نوسان خواهند داشت.

بازار آمریکا پس از رکود ماه مارس با کمک‌های مالی فدرال آمریکا برای درمان اقتصاد بیمار این کشورصعود شدیدی را تجربه کرد.

به طور مشابه، بازارهای دیگر نیز در سراسر دنیا روند مشابهی را تجربه کردند، و توانستند تا حدی اثرات منفی اپیدمی ویروس کرونا را جبران کنند.

رشد سریع بازارهای سهام در جهان، شاخص بافت را به ناحیه حبابی کشانده است، موضوعی که نشان از احتمال گرم‌تر شدن بازارها در کوتاه‌مدت است.

شاخص بافِت، حاصل تقسیم ارزش کل سهام آمریکا به تولید ناخالص داخل این کشور است. میانگین شاخص بافِت اغلب اوقات حدود ۶۵٪ می‌باشد. اما چندین بار و یک بار در سال ۱۹۸۲ به حدود ۳۰٪ رسیده است. این شاخص در سال ۱۹۲۹ به بیشترین مقدار خود یعنی ۸۸.۳٪ رسیده است.

به طور مشابه، طلا نیز افزایش قیمت شدیدی را در سال ۲۰۲۰ و به‌خصوص در هفته گذشته از خود نشان داد وبه بیشترین نرخ خود در طول تاریخ رسید. نقره نیز از این جریان عقب نماند و نرخ بالایی در سال‌های اخیر ثبت کرد.

حدس زده می‌شود که سرمایه‌گذاران برای خلاصی از بی‌ارزش‌شدن ارزهای فیات (مثل دلار) و برای حفظ ارزش دارایی‌های خودشان، در پرتفوی خود را از سهم‌های متفاوتی استفاده کنند.

Crypto market data daily view
عملکرد روزانه ارزهای دیجیتال. منبع: coin360

همه این شرایط، برای بیت‌کوین که در ماه مارس با کاهش روبرو بود، نیز مطلوب است و احتمالا نظر سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند.

درحال حاضر احساس بازار نسبت به بیت کوین مثبت است. موضوعی که نشان از آن دارد که در صورت ادامه روند گاوی احتمال یک حرکت صعودی وجود خواهد داشت.

با این روند، حتی اگر سهام و طلا اصلاح شوند، احتمالا بیت کوین روند مشابهی نخواهد داشت.

تحلیل قیمت بیت کوین 20 مرداد ، تحلیل قیمت ارز های دیجیتال ۲۰ مرداد

تحلیل قیمت بیت کوین

در حال حاضر، شاخص میانگین جهت‌دار یا Average Directional Index که خود جزئی از شاخص متحرک جهت‌دار یا Directional Movement Indicator بوده، بیش از عدد ۴۱ است که بر این اساس حدس زده می‌شود بیت کوین در روندی قوی قرار دارد. شاخص جهت‌دار مثبت (+DI) بالاتر از شاخص جهت‌دار منفی (-DI) است و این موضوع، برتری گاوها را نشان می‌دهد.

BTC/USD daily chart
نمودار روزانه بیت کویت. منبع: TradingView

گاوها در تاریخ ۲ آگوست (۱۲ مرداد) که قیمت‌ها در سطح پایینی قرار داشت، شروع به خرید کردند اما با مقاوت نزدیک به منطقه بالاسری بین ۱۲۱۱۳٫۵ تا ۱۲۳۰۴٫۳۷ دلار روبرو شدند. قیمت بیت کوین یک الگوی پرچم سه‌گوش یا Pennant را تشکیل داده که معمولا مثل یک الگوی ادامه‌دار رفتار می‌کند.

الگوی پرچم سه‌گوش، نوعی از الگوی ادامه‌دار است که وقتی جابجایی بزرگی در سرمایه باشد، شکل می‌گیرد.

یک حرکت صعودی و بسته شدن قیمت بالای الگوی پرچم سه‌گوش، اولین نشانه این خواهد بود که گاوها دست بالا را گرفته‌اند. هدف اصلی چنین صعودی، ۱۴۷۵۶ دلار است.

احتمالا خرس‌ها تلاش خود را برای حفظ مقاومت ۱۳۰۰۰ دلاری انجام دهند، اما به‌نظر می‌رسد که گاوها این سطح را به‌راحتی پشت سر بگذارند. به‌هرحال یک اصلاح کوچک در نرخ ۱۴۰۰۰ دلار، محتمل است.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت الگوی پرچم سه‌گوش را به‌سمت پایین بشکند، احتمال کاهش بیشتر قیمت تا سطح میانگین متحرک نمایی بیست‌روزه یعنی ۱۰۹۵۷ دلار و سپس تا ۱۰۴۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل قیمت بیت کوین 20 مرداد ، تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال ۲۰ مرداد

شکست به‌زیر این سطح، اولین نشانه‌ای خواهد بود که خرس‌ها به بازار برخواهند گشت. اگر سطح ۱۰۰۰۰ دلار شکسته شود، یک اصلاح عمیق‌ترمحتمل است.

BTC/USD 4-hour chart
نمودار ۴ ساعته نرخ بیت کوین. منبع: TradingView

شاخص میانگین جهت‌دار چهار ساعته به سطح ۱۷٫۶ کاهش پیدا کرده و +DI و -DI به هم نزدیک هستند، که نوسان کوتاه‌مدت را محتمل می‌سازد.

یک حرکت صعودی و بسته‌شدن در بالای پرچم سه‌گوش، قدرت روند را نشان می‌دهد. به‌هرحال، خرس‌ها بعید است که بی‌دردسر از میدان خارج شوند. خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد که در حرکت صعودی قیمت بین ۱۲۱۱۳٫۵ تا ۱۲۳۰۴٫۳۷ دلار باقی بماند.

اگر قیمت به سطحی پایین‌تر از این منطقه برسد، نوسان چند روزه بین ۱۰۴۰۰ تا ۱۲۳۰۴٫۳۷ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. اگر گاوها قیمت را به سمت بالای ۱۲۳۰۴٫۳۷ برانند، احتمال ادامه روند صعودی وجود خواهد افتاد.

تحلیل قیمت بیت کوین 20 مرداد ، تحلیل قیمت ارز های دیجیتال

منبع: کوین‌تلگراف