آلمان‌ها با پیشی گرفتن از ایالت متحده به بزرگترین کشور دارنده نودهای بیت کوین تبدیل شدند!

بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌های Bitnodes، تعداد نودهای بیت کوین کشور آلمان برای اولین بار از تعداد نودهای بیت کوین در ایالت متحده بیشتر شده است. این رقابت در سال 2019 (1398) نیز اتفاق افتاد و در آن زمان آلمان با داشتن 1900 نود(Node) در شبکه‌ی بیت کوین در تلاش بود تا بتواند لقب” پادشاه نودهای شبکه‌ی بیت کوین” را از آن خود کند. شبکه‌ی بیت‌کوین در حال حاضر دارنده‌ی بیش از 10.000 نود در دنیا است که از این تعداد حدود 1833 عدد از آن‌ها در کشور ‌آلمان و حدود 1821 نود در ایالت متحده، 549 نود در فرانسه و فقط 152 نود در چین  مستقر هستند. با وجود اینکه کشور آلمان، از نظر جمعیت و اقتصاد فعال، در رده‌ی چهارم بعد از ایالت متحده قرار دارد. اما علت این پیشرفت چشمگیر در روند نود‌های بیت کوین، کاهش یافتن تعداد 700 نود آمریکایی بیان شده است. 

نکته قابل توجه این است که حتی با وجود افزایش تعداد نود‌ها در کشور آلمان، ‌اما این کشور از نظر برنامه‌نویسی در رده‌ی دوم بعد از آمریکا قرار دارد و متخصصان حوزه‌ی برنامه‌نویسی رمز ارز‌ها، کشور آمریکا را بعنوان پایگاه داده‌ی خود انتخاب کردند. یکی از نکات مهم در Google Street که توجه همه‌ی افراد را به خود جلب کرده است نقشه‌ی جغرافیایی است که تمام ایالات متحده و اروپا را با رنگ آبی پوشانده است اما هیچ اثری از کشور المان در این طرح نیست!

وجود انجمن  بزرگ  رایانه‌ای  Chaos(ccc) در کشور آلمان بعنوان بزرگترین انجمن هکر اروپا با حدود 7.700 عضو فعال و حضور تعداد زیادی از توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال بیت کوین در این کشور همگی نشانه‌هایی هستند که حتی احتمال حضور خود ساتاشی ناکامو در کشور آلمان تقویت می‌کنند.

بطور کلی کشورهای مختلف از نظر تعداد نودها به ترتیب زیر دسته‌بندی می‌شوند:

پیشرفت بسیار چشمگیر آلمان در این زمینه میتواند به دو عامل دیگر نیز  وابسته باشد:

اولین علت اینکه، آمریکا بدلیل داشتن سازمان‌های بانکی بسیار قدرتمند، از سمت بعضی از سازمان‌ها با واکنش‌های منفی در راستای برخی فعالیت‌های مالی مواجه است. برخی از شرکت‌های قدرتمند در حوزه‌ی بازارها‌ی مالی بخصوص ارزهای دیجیتال ممنوعیت‌های زیادی را برای برخی از فعالیت‌ها و مشارکت‌های آمریکا اعلام کرده اند و صلاحیت آن را نفی می‌کنند. در این مواقع اپراتور‌های این کشور مجبور به استفاده از نرم افزارهای تغییر موقعیت هستند تا بتوانند مکان جغرافیایی خود را پنهان کنند. با کاهش نفوذ آمریکا، فضا برای قدرت‌نمایی و پیشرفت کشورهایی نظیر آلمان، بیش از پیش فراهم خواهد شد. دومین علت را هم می‌توان محیط سیاسی لیبرال در کشورهای اروپا دانست. که گویا باید این فضا را به نفع توسعه حوزه ارزهای دیجیتال در این کشورها دانست.

منبع: تراست نودز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *