سایت های جعلی، بانک مرکزی چین را وادار کردند تا لانچ ارز دیجیتال یوان را به تعویق بیاندازد.

ارز دیجیتال یوان

بانک مردم چین یا (The People’s Bank of China (PBoC اعلام کرد که پروژه استیبل کوین (stablecoin) این کشور هنوز در مرحله آزمایش قرار دارد و هیچ تاریخی برای راه اندازی آن تعیین نشده است، علی رغم اینکه تبهکاران آنلاینی ادعایی دیگر می­کردند.

ارز دیجیتال یوان چین به طور رسمی “پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال” یا (Digital Currency Electronic Payment (DECP نامیده می شود. پیش از این بانک مردم چین در اعلامیه ای که در سایت DECPAPI.com  آمده بود خبر از به راه اندازی استیبل کوین (stablecoin) ملی چین در تاریخ 20 نوامبر داده بود.

بانک مرکزی روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “هر چیزی که در بازار تحت نام DC / EP یا DCEP در حال تبادل و معامله است، پول دیجیتال ملی چین نیست و هر زمانی که برای لانچ و راه اندازی این ارز در سایت های اینترنتی اعلام می شود نادرست است.”

این بانک همچنین به سرمایه گذاران بالقوه نسبت به افزایش کلاهبرداری ها، ارزهای کلاهبرداری و اسکم (scam) و طرح های پونزی به نام ارز دیجیتال هشدار داد.

هشدار بانک مرکزی چین به علاقه مندان استفاده از ارز ملی این کشور

این بانک گفت: “ما هیچ پلتفرمی را برای معامله DCEP معرفی و مجاز اعلام نکرده ایم. سرمایه گذاران باید مراقب شرکتهایی که تحت عنوان بانک مرکزی مردم را به معامله و خرید و فروش ارز دیجیتال تشویق می کنند آگاه باشند.”

PBoC از طریق سازمان تحقیقات ارزهای دیجیتالی خود، که در سال 2014 و تحت نظارت بخش پرداخت های بانکی تأسیس شده است، در حال توسعه و راه اندازی استیبل کوین را اجرا می کند.

پس از یک دوره توسعه نسبتا آرام پنج ساله، بانک مرکزی چین نیز پس از رونمایی از ارز دیجیتال Facebook یعنی لیبرا در ژوئن، جزئیات بیشتری را درباره DCEP منتشر کرد.

فوربس در آگوست گزارش داد که ارز دیجیتال یوان با استناد به یک مقام دولت چین که نامی از او فاش نشد، در تاریخ 11.11 آغاز به کار خواهد کرد. در ماه سپتامبر، بانک مرکزی این تاریخ را تکذیب کرد و گفت که هیچ برنامه ای برای راه اندازی استیبل کوین طی 80 روز آینده یا قبل از 10 دسامبر ندارد.

منبع:

www.coindesk.com

مطالب مرتبط:

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

بایننس غول صرافی های ارزهای دیجیتال در پلتفرم PTX سرمایه گذازی کرد.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.