CFTC ،Tether و Bitfinex را به 42.5 میلیون دلار جریمه محکوم کرد

این توافق نگرانی‌هایی را ایجاد کرد که نقش CFTC در تنظیم استیبل‌کوین توسط مردم اشتباه گرفته شود. در 15 اکتبر ، کمیسیون معاملات آتی کالا یا CFTC ، به دلیل نقض قانون مبادله کالا ، یا CEA ، و دستور قبلی CFTC ، شرکت‌های ارزهای دیجیتال Tether و Bitfinex را به ترتیب مبلغ 41 میلیون دلار و 1.5 میلیون دلار جریمه کرد.

تنظیم کننده دریافت که Tether ، شرکتی که پشت یک استیبل کوین مشهور است ، تنها ذخایر فیات کافی برای حمایت از دارایی‌های وابسته به دلار را برای 27.6 از زمان در دوره 26 ماهه مورد بررسی بین 2016 و 2018 داشته است. آژانس همچنین اظهار داشت تتر با نگه داشتن بخشی از ذخایر در ابزارهای مالی غیردولتی و همچنین جمع آوری وجوه عملیاتی و ذخیره ، قانون را نقض کرد.

در اقدامی همزمان ، ناظر آتی کالا اتهامات Bitfinex را به دلیل تسهیل “معاملات غیرقانونی و غیرقابل مبادله کالاهای خرده فروشی در دارایی های دیجیتالی با اشخاص آمریکایی” در بستر آن ، علاوه بر فعالیت “به عنوان بازرگان کمیسیون آتی ، یا FCM ، بدون پرداخت ثبت نام در صورت لزوم. ” در بیانیه ای همزمان ، کمیسر CFTC ، داون استامپ ، ضمن حمایت از این اقدام ، ضمن ابراز نگرانی از این که این تسویه حساب می تواند “احساس آرامش کاذب را در اختیار کاربران استیبل قرار دهد” ، زیرا ممکن است به دروغ نتیجه بگیرند که CFTC استیبل کوین‌ها را تنظیم می کند و بر ناشران آنها نظارت می‌کند.

در حالی که CFTC در مورد فعلی تعریف گسترده ای از “کالا” را برای استیبل کوین‌ها به کار گرفته است ، استامپ از تنظیم این کلاس دارایی و ” بینش روزانه نسبت به مشاغل کسانی که صادر می کنند ” استیبل کوین فاصله گرفت.

تتر بیانیه ای را رد کرد و اصرار داشت که “همیشه ذخایر کافی” را حفظ کرده است. این شرکت تصمیم خود برای حل و فصل را با تمایل خود به “حل این مسئله به منظور پیشرفت و تمرکز بر آینده” توضیح داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *