صرافی سان سواپ پرچمدار دیفای در ترون

صرافی سان سواپ (SunSwap) در ابتدا با نام جاست سواپ (JustSwap) فعالیت خود را شروع کرد. این پلتفرم یک پروتکل بر بستر شبکه ترون برای مبادله‌ی توکن‌ها با استاندارد TRC20 است که با هدف توسعه وبهینه‌سازی، این نام را برای خود انتخاب کرد . ترون از زمان ورودش به صنعت دیفای، یک اکوسیستم با توکن‌های SUN و JST به‌عنوان توکن‌های اصلی خود تشکیل داد. این صرافی از یک سیستم بازارساز خودکار (Automatic Markrt Maker) استفاده می‌کند که جایگزین روش دفتر سفارش است و با ثبت سفارشات خرید، سفارشات فروش و ارتباط دادن آن‌‌ها به حفظ تعادل استخرهای نقدینگی کمک زیادی می‌کند. در این پلتفرم تمامی کارمزدهای جمع‌آوری شده، بین تامین‌کنندگان نقدینگی توزیع می‌شود. 

سان سواپ با ارتقای شبکه‌ی خود از V1.0 و V1.5 به V2.0  توانسته گامی مهم در راستای رسیدن به اهداف خود بردارد؛ از جمله معامله‌ی استیبل‌کوین، استخراج ارز دیجیتال و … در این صرافی فراهم شده است.

سان سواپ SunSwap از زمان راه‌اندازی، با بیش از 1.8 میلیارد دلار، حجم معاملات 24 ساعته بیش از 100 میلیون دلار، و بازدهی پیشرو در صنعت استخراج نقدینگی، در صدر فهرست پروژه‌های DEX قرار گرفته است.

نحوه‌ی عملکرد سان‌سواپ

برای عضویت و استفاده از این صرافی، شما نیاز به کیف‌پول ترون لینک دارید. بعد از معرفی ولت خود به این صرافی، بدون نیاز به هیچ حساب کاربری یا احراز هویتی به این پلتفرم متصل می‌شوید. سان سواپ ارتقا یافته می‌تواند به عنوان یک DEX (صرافی غیرمتمرکز) عمل کند و از تراکنش‌های استیبل‌کوین نیز پشتیبانی می‌کند، همانند پروژه‌های یونی سواپ (Uniswap) و کرو (Curve) که در شبکه اتریوم  به عنوان صرافی غیرمتمرکز فعال هستند.

موارد ارتقا یافته در SunSwap

  1. قابلیت انتقال نقدینگی با انتخاب یک گزینه اکنون اضافه شده است که به کاربران این امکان را می‌دهد نقدینگی خود را از V1.0 و V1.5 به V2.0 انتقال دهند.
  2. کاربران اکنون می‌توانند نقدینگی را به جفت‌های معاملاتی هر دو توکن با استاندارد TRC20 اضافه کنند.
  3.  رابط‌های کاربری برای Swap ،LP Pools ،Scan، و ماژول‌های دیگر بهبود یافته است. 

 

نقشه‌ی راه صرافی سان‌سواپ

مرحله1: خریدن صرافی JustSwap توسط Sun.io و تغییر نام آن به SunSwap و ایجاد توکن SUN برای ادغام این دو پلتفرم

مرحله دوم: توسعه و ساخت SUNSwap v1.5 برای تقویت ویژگی‌های توکن SUN به عنوان یک توکن این صرافی، به طوری که بتوان از آن به طور گسترده برای پاداش دادن به ارائه‌دهندگان نقدینگی استفاده کرد.

مرحله سوم: ساخت SUNSwap V2.0 

مرحله چهارم: ساخت SUNSwap نسخه 2.5 Sun.io Sunswap.com و افزودن یک استخر نقدینگی و یکپارچه‌سازی شبکه.

 

تبدیل رمزارز ترون به بیت تورنت

تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر با استفاده از کیف‌پول‌ های رمزارزها به راحتی امکان‌پذیر است. برای اینکار ابتدا وارد کیف‌پول ترون لینک می شوید و سپس در قسمت SWAP دو کادر به شما نمایش داده می‌شود. در کادر اول ارز دیجیتالی که قصد تبدیل آن به رمز ارز دیگری دارید را می‌زنید. مثلا اگر می‌خواهید تبدیل بیت تورنت به ترون انجام دهید، در کادر بالا BTT و در کادر پایین TRX را انتخاب می‌کنید. سپس با CONFIRM کردن آن به راحتی شاهد تبدیل بیت تورنت به ترون خواهید بود. همین روش را می‌توانید برای هر ارزدیجیتال دیگری مانند تبدیل ترون به بیت‌تورنت و… نیز انجام دهید. اگر می‌خواهید ریال را به ترون تبدیل کنید باید در ابتدا اینکار را توسط پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال داخلی مانند رابکس انجام دهید. برای تبدیل ریال به ترون، پس از عضو شدن در سایت رابکس و احراز هویت، در قسمت خرید از رابکس مبلغ ریال خود را مشخص می‌کنید و با انتخاب ارز دیجیتال ترون آن را از رابکس خریداری می‌کنید.

تبدیل توکن در سان سواپ

جهت تبدیل رمز ارزهای مختلف به یکدیگر از این گزینه استفاده می‌شود. ابتدا در قسمت سمت چپ صفحه بر روی گزینه‌ی SWAP کلیک کنید. پس از اتصال کیف پول خود، در قسمت بالای صفحه سمت راست  نام ارز دیجیتال مورد نظر خود را که قصد تبدیل آن را دارید را انتخاب می‌کنید و سپس در قسمت داخل کادر مقدار توکن مورد نظرتان را وارد می‌کنید. درقسمت پایین، ارز دیجیتال مورد نظر خودتان را انتخاب می‌کنید تا در کادر دوم میزان دریافتی‌تان به شما نمایش داده شود.

صرافی سان سواپ

تبدیل رمز ارز سان قدیمی به جدید

برای تبدیل توکن SUNOLD به SUN، وارد سایت SunSwap شوید.

در قسمت سمت چپ گزینه‌ی SUN Swap (تبدیل کردن)‌ را انتخاب کنید.

بر روی گزینه‌ی Connect to Wallet‌ کلیک کنید تا به کیف پول ترون لینک وصل شود.

در کادر اول Amount to Swap (میانگین رمزارز برای تبدیل کردن)، تعداد توکن‌هایی را که قصد تبدیل کردن آن‌ها را دارید را وارد کنید. در کادر  Amount to Receive (مقدار دریافتی) تعداد توکن‌های جدیدی را که دریافت می‌کنید را به شما نشان می‌دهد. هر یک عدد SUNOLD معادل 1000 توکن SUN جدید است. اما این به معنای ۱۰۰۰ برابر شدن دارایی شما نیست چون از نظر ارزش ریالی هر توکن SUN هزار برابر SUNOLD‌ است.

sunswap

تامین کنندگان نقدینگی در سان سواپ

در این گزینه شما می‌توانیداطلاعات استخرهای معاملاتی رامطالعه کنید و درآن‌ها شرکت کنید. این استخر‌ها بدین صورت هستند که افراد برای مدت زمان دلخواه رمز ارز خود را در آن‌ها قفل می‌کنند و پلتفرم برای تبدیل ارزهای دیجیتال از این نقدینگی استفاده می‌کند. پلتفرم از کاربران برای انجام معاملات کارمزد دریافت کرده و به تامین کنندگان نقدینگی پرداخت می‌کند. در این قسمت صرافی می‌توانید دارایی استخرهای مختلف در سان سواپ را مشاهده و در صورت علاقه به یکی از تامین کنندگان نقدینگی آن تبدیل شوید.

SUN Swap

گزینه‌ی Scan

برای مقایسه‌ی قیمت توکن‌‌ها به ترون در شبکه‌ی بلاکچین می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. همه ارزهای به ترون بوده و کاربران می‌توانند از این صفحه اقدام به معامله یا تامین نقدینگی برای رمز ارز مورد نظر خود کنند.

Untitled۱۲

 

صرافی سان سواپ به عنوان یکی از فعال‌ترین پروژه‌ها بر روی شبکه ترون بوده اما با این حال مبالغی که در این صرافی در حال جابجایی است با شبکه‌هایی مانند اتریوم و صرافی‌های مطرح موجود بر روی این شبکه فاصله معنا داری دارد. باید دید در آینده سرعت بالا و هزینه‌های پایین‌تر در این شبکه، سان سواپ را به همتایان اتریومی خود نزدیک می‌کند یا همچنان به عنوان یک صرافی حاشیه‌ای در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت خواهد کرد.

 

 

منبع: Trondao.medium

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *