اتریوم کلاسیک - خرید و فروش اتریوم کلاسیک (ETC)

اتریوم کلاسیک، اتریوم دیگر
بعد از فورک سال 2016

بهترین قیمت اتریوم کلاسیک را از رابکس بخواهید

خرید اتریوم کلاسیک , فروش اتریوم کلاسیک , قیمت اتریوم کلاسیک , خرید etc , قیمت etc , خرید ethereum classic

اتریوم کلاسیک - خرید و فروش اتریوم کلاسیک (ETC)

اتریوم کلاسیک، اتریوم دیگر
بعد از فورک سال 2016

بهترین قیمت اتریوم کلاسیک را از رابکس بخواهید

اتریوم کلاسیک (ETC) چیست ؟

خرید اتریوم کلاسیک | فروش اتریوم کلاسیک | اتریوم کلاسیک چیست ؟ | قیمت اتریوم کلاسیک | خرید و فروش اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک در یک نگاه

بیشترین مقدار عرضه
210,000,000

پروتکل توافقی
POW

تاریخ عرضه
۲۰۱۶-۷-۲۳

نوع
کوین (coin)

قیمت عرضه اولیه

منبع کد
https://github.com/ethereumclassic

وایت پیپر

وب سایت رسمی

برخی از سوالات متدوال درباره اتریوم کلاسیک ؟

خرید اتریوم کلاسیک در ایران با ریال چگونه ممکن است؟

رابکس در حال حاضر از رمزارز اتریوم کلاسیک و بیش از ۶۰ ارز‌دیجیتال دیگر پشتیبانی می‌کند. شما نه تنها می‌تواند خرید اتریوم کلاسیک خود را در رابکس انجام دهید بلکه فروش اتریوم کلاسیک نیز در رابکس ممکن است.

آیا خرید اتریوم کلاسیک بدون احراز هویت ممکن است؟

خیر. خرید و فروش اتریوم کلاسیک، مانند خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتال در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی ( Fintech ) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی صرافی‌های ارزهای‌دیجیتال معتبری که در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

خرید اتریوم کلاسیک , فروش اتریوم کلاسیک , قیمت اتریوم کلاسیک , خرید etc , قیمت etc , خرید ethereum classic

خرید اتریوم کلاسیک | فروش اتریوم کلاسیک | اتریوم کلاسیک چیست ؟ | قیمت اتریوم کلاسیک | خرید و فروش اتریوم کلاسیک

پیوست |‌ فورک چیست ؟

بلاکچین‌ها مدام در حال تغییر و توسعه هستند. اینگونه نیست که یک بلاکچین در یک زمان ایجاد شود و دیگر تغییر نکند. این تکنولوژی با ماجراهای غیرقابل پیش‌بینی زیادی مواجه می‌شود و با مشکلات و چالش‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. بنابراین بلاکچین‌ها مدام در حال رشد هستند. اما اینگونه نیست که کسی یا مرکزی بتواند با اختیار خود این تغییرها و توسعه‌ها را اعمال کند. در بلاکچین همه جیز بر پایه اجماع است.

البته اینگونه نیست که همیشه موضوعات امنیتی مطرح باشند. گاهی اوقات برخی از تغییرات با هدف بهبود شبکه و اضافه کردن کاربردهایی به آن انجام می‌شود. برای اعمال هرگونه تغییری، از اصلاح امنیتی گرفته تا اضافه کردن یک عملکرد به سیستم، به رای همه‌ی افراد در این سیستم غیرمتمرکز نیاز است.

زمانی که قرار می‌شود یک تغییر در شبکه و پروتکل آن به وجود آید، توسعه‌دهندگان آن معمولا تاریخی را تعیین کرده و به اعضا زمان می‌دهند تا درباره موضوع بحث و مشورت کنند و در نهایت نظر خود را اعلام کنند. وقتی که زمان اعمال تغییر فرا برسد، بلاک‌چین وارد فرایندی می‌شود که آن را فورک کردن می‌نامند. فورک دو نوع دارد، سافت فورک (Soft Fork) و هارد فورک (Hard Fork).

سافت فورک

سافت فورک به تغییری در پروتکل گفته می‌شود که بازگشت‌پذیر است. در این گونه فورک معمولا نیازی به دو شاخه شدن بلاک‌ چین نیست. چرا که در این نوع تغییرات معمولا ویژگی‌های ظاهری و یا عملکردی بلاکچین تغییر می‌کند و ساختار سیستم بدون تغییر باقی می‌ماند. با اجرا شدن قوانین جدید، همان زنجیره قبلی که از قبل وجود داشت به کار خود ادامه می‌دهد و استخراج کنندگان و ماینرها می‌توانند خود را با تغییرات جدید تطبیق دهند.

هارد فورک

بر خلاف سافت فورک‌ها که زنجیره بلاکچینی را تقسیم نمی‌کنند، هارد فورک‌ها زمانی که اتفاق بیافتند ویژگی‌های جدیدی را به بلاک‌ چین قبلی اضافه می‌کنند. برای مثال، سایز هر بلاک بیت کوین، یک مگابایت است. حال اگر بخواهیم این سایز بلاک را تغییر دهیم، به یک هارد فورک نیاز است. به طور دقیق‌تر، در یک سافت فورک، بلاک‌های قبلی همچنان با یکدیگر سازگار باقی می‌مانند؛ اما در هارد فورک، بلاکهای قبلی نامعتبر شده و به این ترتیب یک بلاکچین کاملا جدید شکل می‌گیرد.

البته باید گفت که با وجود آنکه بلاکچین جدید کاملا با قبلی متفاوت است، اما همچنان می‌تواند از سابقه تراکنش‌های بلاک‌ چین قبلی و قدیمی استفاده کند. در واقع اگر کاربری در بلاکچین اصلی (قدیم‌تر) ارز دیجیتالی داشت، حالا صاحب دقیقا همان مقدار ارز دیجیتال در بلاک‌ چین جدید خواهد بود.

اتریوم کلاسیک یک مثال خوب از هارد فورک است. در سال ۲۰۱۶ بلاکچین اتریوم به دو زنجیره متفاوت تقسیم شد. این هارد فورک پس از هک یکی از اپلیکشین‌های ایجاد شده به نام DAO بر بستر اتریوم رخ داد. از آنجایی که اعضای مجموعه بر سر سرنوشت آینده بلاک‌ چین پس از این اتفاق، مشخص نبود، تصمیم بر آن شد تا یک هارد فورک انجام بگیرد و دو زنجیره بلاکچینی جدید به نامهای اتریوم و اتریوم کلاسیک ایجاد شود. اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) همان زنجیره بلاکچین اولی است که به کار خود ادامه می‌دهد و اتریوم (Ethereum) زنجیره‌ای است که بعدا ایجاد شده است.

برای خرید و فروش اتریوم کلاسیک وارد شوید.